Themabijeenkomst 'Zwangerschap & Keuzes'
Op dinsdag 2 december vond in Wijkcentrum Overdie de themabijeenkomst Zwangerschap & Keuzes plaats, georganiseerd door onze collega’s van Nu Niet Zwanger (NNZ): Rosanna Snijder, Vanessa van der Schild en Danielle Groot. Er was een mooie opkomst van meer dan 50 belangstellenden vanuit meer dan 20 verschillende organisaties.
𝗩𝗮𝗻 𝗲𝗲𝗿𝘀𝘁𝗲 𝗰𝗼𝗻𝘁𝗮𝗰𝘁 𝘁𝗼𝘁 𝗻𝗮𝘇𝗼𝗿𝗴
Na een welkom door Anneke van Doorn en Rosanna namens het NNZ-team trapte Danielle Braijé-Dekker (Abortuskliniek Amsterdam) af met een inkijkje in de praktijk van de abortuszorg. Zij vertelde welke stappen cliënten doorlopen – van het eerste contact tot de nazorg – en gaf inzicht in behandelmethoden en dagelijkse werkwijzen binnen de kliniek.
Ondersteuning voor een weloverwogen beslissing
Kalina Dobrowolski (FIOM) vervolgde het programma met een inspirerende sessie over keuzehulp. Ze liet zien hoe professionals vrouwen en hun partners kunnen ondersteunen bij het maken van een weloverwogen beslissing, waarbij aandacht is voor culturele waarden, persoonlijke omstandigheden en de verwerking van een mogelijke abortus.
Preventie en begeleiding
Na de tweede korte pauze sprak onze collega Annelien van de Geer (verpleegkundige bij ons Centrum Seksuele Gezondheid) over de rol van het CSG in preventie en begeleiding. Zij ging in op anticonceptiemogelijkheden en de manier waarop het CSG samenwerkt met ketenpartners om jongeren en volwassenen passende ondersteuning te bieden.
Tijdens de pauzes werd er flink genetwerkt en geoefend met de lovebox (wie kan er in het donker een condoom omdoen?). We kijken terug op een zinvolle en informatieve bijeenkomst en bedanken alle sprekers en aanwezigen voor hun betrokkenheid en waardevolle bijdragen!
Meer weten over Nu Niet Zwanger?
Neem contact op met Rosanna (rsnijder@ggdhn.nl) , Vanessa (vschild@ggdhn.nl) of Daniëlle (dgroot@ggdhn.nl).